Zertum

Doğal Zeytin

1995 ten beri Zertum Doğal Zeytini tüketicilerimize gururla sunmaktayız.

Zeytinin Hayatımızdaki Yeri

100'den fazla faydası var

Kolestrol Giderici

Kolesterol seviyelerinizi dengelemek için doğanın gücünden yararlanın! Zeytin, sadece lezzetiyle değil, aynı zamanda kolesterol düşürücü etkisiyle de bilinir. İçerdiği sağlıklı yağlar ve antioksidanlar sayesinde, zeytin vücudunuzun dengesini koruyarak kalp sağlığınızı destekler.

Lif Kaynağı

Sağlıklı beslenmenin temel taşlarından biri olan lif, vücudumuz için önemli bir rol oynar. İşte tam da bu noktada, zeytin devreye giriyor! Zeytin, sadece nefis tadıyla değil, aynı zamanda içerdiği lif miktarıyla da sağlığınıza katkıda bulunuyor.

E-Vitamini

Sağlıklı bir yaşamın sırlarından biri olan E-vitamini, vücut hücrelerini koruma ve yeniden inşa etme görevini üstlenir. Bu önemli vitamini tüketmenin lezzetli bir yolu var: zeytin! Zeytin, sadece nefis tadıyla değil, aynı zamanda içerdiği E-vitamini ile de sağlığınıza önemli bir katkıda bulunuyor.

Yaşam Kaynağı

Zeytin, sadece sofralarımıza lezzet katan bir meyve değil, aynı zamanda sağlığımıza olan olumlu etkileriyle adeta bir yaşam kaynağıdır. Binlerce yıldır medeniyetlerin beslenme temelinde yer alarak, zeytin bu uzun geçmişiyle yaşamın simgesi haline gelmiştir.

Zertum Doğal Zeytini

Neden Doğal Zeytin ?
Bir zamanlar doğa, insanoğlunun hizmetindeydi. Bilinçli veya bilinçsizce kendi ellerimizle doğal yapısını bozduğumuz dünya, bundan sonra insanlığa ne kadar iyi hizmet verebilir? Çevre kirliliği nedeniyle, tüm canlıların, tabii insanoğlunun da sağlığı tehdit altında. Yoksa kısa vadede ucuz olan uzun vadede daha mı pahalıya geliyor? Her yıl engelli çocukların doğum oranı artıyor, hastalıklar tıbbi ilaçlara direnç gösterip çoğalıyor.

Denizlere boşaltılan atıklar sebebiyle balık ölümleri, toplu balık intiharları canlı yaşamın tehtid altında oluğu hakkında ciddi sinyaller veriyor. Canlı yaşamı tehtid eden bu olumsuzlukların nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, çevre kirliliğinin sebep olduğu tezi, bilim adamları tarafından şiddetle kabul görmeye başlamıştır. Acaba sağlıklı beslenemeyen ana-babaların sağlıklı çocuklara sahip olması ne kadar mümkün?

Bir başka deyişle, sağlıklı beslenen toplumların sağlıklı nesiller yetiştirme şansı daha mı fazla? Kesinlikle EVET. Acaba, çözüm için neyi bekliyoruz? MUCİZEMİ?... Mucize, insanoğlunun çevre bilincine sahip olup harekete geçmesi dışında başka hiçbir yerde değil. Bunu yapmazsak, doğanın intikamı korkunç olacaktır ve çok daha ağır bedeller ödemek zorunda kalacağız.

Her meyvede, her sebzede, her çiçekte, her yaprakta, her dalda doğal yaşamı destekleyen pekçok iyileştirici güçleri yüzyıllardır bilinir. Her biri içindeki iyileştirici gizemle veya laboratuar ortamında ölçülebilen iyileştirici doğal formülleriyle canlı yaşamın ecza dolabı gibi tüm hastalıklara devadır.

Diğer bitkilerin yanında zeytinin yeri biraz daha özeldir. Öyle ki bitkiler kendi aralarında bir sıralama yapsalardı, herhalde zeytin birinci olurdu. Doğal olarak yetiştirilmiş, türküler eşliğinde tek tek dalından elle toplanmış, doğal yöntemlerle işlenmiş zeytin ve zeytinyağı hem çok lezzetlidir, hem de pekçok hastalığa devadır. Tek başına şifa kaynağıdır, Lokman Hekim’in olmazsa olmazlarındandır. Bu farkındalık ve hassasiyetle, doğal zeytin üreticileri olarak zorlukları sabırla aştık, bilgiyi bilince dönüştürdük ve karşınıza çıktık.

Zeytinlerimizi, diğerlerinden farklı olarak, üretiminin her aşamasında (fidan dikimi, yetiştirme, toplama, işleme) çevre kirliliğinden uzak, doğal yapısıyla koruyoruz ve işliyoruz. Hiç bir kimyasal ya da koruyucu katlı maddesi kullanmıyoruz. İnsan sağlığına ve gelecek neslin sağlığına verdiğimiz özen ve hassasiyet ile...

İşte bu nedenlerle daha çok geç kalmadan mutfaklarımızda, eski nesillerde olduğu gibi doğal olan yiyeceklere yer vermeliyiz. Artık bizler gibi düşünen üreticilerle doğa, insanoğlunun hizmetinde olmaya devam edecektir. Kendimiz için, sağlıklı nesillerimiz için...